Killer Gemios DF145FS (Türkçe)

From Beywiki, the Beyblade Encyclopedia - Presented by the World Beyblade Organization
Jump to: navigation, search
Killer Gemios DF145FS
KillerGemios.jpg
Number: BB-56
System: Hybrid Wheel System
Type: Denge

Face: Gemios

Face parçası İkizler burcunu temsil etmektedir.

Clear Wheel: Gemios

  • Ağırlık: 2.2 gram

Estetik görüntü olarak eski Gemios Metal Wheel’ını andırmaktadır, Killer ise aynı şekilde çift-kanat görünümlüdür. Gemios şu anda bulunabilen en hafif Clear Wheel’a sahiptir; dolayısıyla HWS tabanlı Dayanıklılık karmalarındaki en iyi seçimdir.

Dayanıklılık Karmalarında Kullanılışı

Gemios’un hafifliği kullanılan Beyblade’in ağırlığını bir ölçüde hafifletir, bu şekilde ucun (Bottom) BeyStadyum zemini üzerindeki sürtünmeyi azaltır.

Metal Wheel: Killer

  • Ağırlık: 31.2 gram

Eski Metal System’da olduğu gibi Gemios, dokulu ve çıkıntılı iki kanatlı yapısını iki yuvarlatılmış kenara sahiptir. Farkı, görülebilir bir biçimde kalınlığının azalmış olması ve Wheel’a doğru inen metal kısımların azaltılması. Bu incelikle, eski Gemios Wheel’ına nazaran kanatların kenarları çok kuvvetli değildir. Killer, Smash Attack potansiyelini kaybetmiş bir Wheel olarak göze çarpmaktadır. Kalınlıktaki değişim defans-tipi olanaklarına izin vermez, ve dayanıklılığa dayanır gibi gözükse de üst sıralardaki dayanıklılık Wheel’larına karşı bir avantajı yoktur (Thermal, Virgo, Earth, Burn gibi).


Track: Down Force 145

  • Ağırlık: 3 gram

Track’in üzerinden çıkan yukarı doğru bakan dört tane kanat ile DF145, fazladan kattığı ağırlık dışında havayı aşağı doğru itekler. Beyblade’in dengesini korumasında bu şekilde yardımcı olur. Dayanıklılık karmalarında çok kullanışlıdır; çünkü dayanıklılık karmalarının en fazla önem verdiği alanlar, yani denge ve dönüş hızını koruma konusunda etkilidir. Kanatlar aynı zamanda boyu kısa saldırı karmalarından korunmayı sağlar (90 ve 100 gibi) ancak C145 gibi bir Track bu konuda daha başarılıdır.

Dayanıklılık Karması Örneği: DF145’in kullanıldığı iyi karmalardan biri olarak Thermal Bull DF145WD gösterilebilir.

Bottom: Flat Sharp

  • Ağırlık: 0.6 gram

FS görüntü olarak düz bir uç izlenimi verse de, düz bir uç olmanın yanında tam ortasında sivri bir uç bulunmaktadır. Sonuç olarak, Beyblade düz bir açı ile atıldığında sivri uç, çok az hareket eder. Çarpışma anında ya da yönü değiştiğinde saldırı biçiminde hareket eder. Buna karşın, diğer Denge tipi uçlar ile aynı sıkıntıyı çekmektedir. Bu sıkıntı da, iki farklı hareket içerdiğinden dolayı uçtan tam olarak verim alınamamasıdır.

Galeri

Sonuç

Killer Gemios DF145FS içinden çıkan harika DF145 Track haricinde alınması fazla önerilmemektedir; çünkü bu track başka setlerden de çıkmaktadır. Gemios Clear Wheel’ı HWS tabanlı dayanıklılık karmalarında kullanılabilir, ancak zorunlu derecede kullanılan bir parça değildir. Koleksiyonunuzu geliştirmek haricinde bu Beyblade’i satın almak için pek fazla neden yoktur.